BALTYMAI IR TRENIRUOČIŲ STAŽAS

BALTYMAI IR TRENIRUOČIŲ STAŽAS

Bet kartais pasirodo ne taip jau ir paprasta privalgyti tuos 1,8-2,0 g baltymų žmogui, kuris nėra pratęs valgyti tiek mėsos, kiaušinių, varškės ir viso kito baltyminio maisto. Čia Proteino kokteiliai taps jums kaip pagalba, kurios nereikia bijoti ar vengti.

Praktiškai niekur nekalbama ir nėra aiškios informacijos apie rekomenduojamas baltymų normas tarp pradedančiųjų, turinčių mažą treniruočių stažą ir rimtai pažengusių sportininkų. Ko gero kurį laiką praleidus treniruoklių salėje šis klausimas savaime ateina į galvą, tikėtina, kad 1,5-2,0 g baltymų 1 kg kūno svorio vienam bus norma, o kitam tikrai ne
Pasirodo toks klausimas kažkam vis gi atėjo į galvą. Europos žurnale apie sporto mokslą jau 2008 metais buvo pateiktas toks straipsnis „Baltymai reikalingi adaptacijai prie treniruočių“ https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/17461390...
Kaip gi buvo interpretuojami rezultatai? Raumeninio baltymo balansas = sintezė – baltymo irimas ir tai aišku, bei suprantama kiekvienam. Jėgos treniruotės veda prie raumenų irimo proceso ir po jo sekanti baltymo sintezė, t.y. ardome po to statome. Einant link savo genetinio maksimumo raumenų augimas tampa vis kuklesnis ir kuklesnis. Taip su laiku treniruotės vis mažiau ardo raumeninį baltymą ir mažiau jo stato.
Taip taip ir mes visi tai matome savo akimis. Prisiminkite iš savo praktikos ir net iš kažkokių mokslo tyrimų, kada mes daugiausiai užauginame raumenų masės? Čia jau kiekvienas pacanas žino, aišku per pirmuosius treniruočių metus, kai svorio padidėjimas ant svarstyklių 6-8, o gal net 10 kg per metus tai jokia retenybė, kai tuo pačiu metu atletas kurio treniruočių stažas 5 metai, bus patenkintas kaip šernas jei priaugs per tuos metus kokius 2 kg.
Iš čia kažkokia išvada prašosi pati už save. Ypač svarbu gauti reikiamą normą baltymų naujokams ir vidutinio lygio sportuojantiems ir kaip taisyklė normos turėtų būti priartinto prie viršutinių rekomenduojamų normų. O jei per pirmuosius treniruočių metus nematote rezultatų, tai dažniausia problema nepakankamas baltymų vartojimas. Bet kartais pasirodo ne taip jau ir paprasta privalgyti tuos 1,8-2,0 g baltymų žmogui, kuris nėra pratęs valgyti tiek mėsos, kiaušinių, varškės ir viso kito baltyminio maisto. Čia Proteino kokteiliai taps jums kaip pagalba, kurios nereikia bijoti ar vengti. Paimkite baltymų mišinį, įberkite didelį kaušelį proteino į liesą pieną ar vandenį, kad porcijoje būtų bent 25g baltymų, įmeskite saują ar dvi saldytų uogų: braškės, šilauogės, kas jums patinka. Ir tai bus jūsų skaniausia BALTYMŲ BOMBA!