Riebalų deginimas. MITAI ir REALYBĖ

Riebalų deginimas. MITAI ir REALYBĖ

Prieš tai kai prisėsim prie deserto noriu sugriauti keleta mitų susijusių su lieknėjimu ir riebalų deginimu.
Silpnų nervų veikėjams toliau neskaityti, o jei perskaitysite – įsižeidėte – aklas kelio nemato. Pradedame.

Prieš tai kai prisėsim prie deserto noriu sugriauti keleta mitų susijusių su lieknėjimu ir riebalų deginimu.
Silpnų nervų veikėjams toliau neskaityti, o jei perskaitysite – įsižeidėte – aklas kelio nemato. Pradedame.
MITAS NR.1 ‼️
Paklauskime kiekvieno žmogaus, koks yra pats naudingiausias pratimas svorio metimui? Ir visi net nesusimąstę atsakys: BĖGIMAS. HA HA, o vat ir NE tai, pritūpimai!!!
Dauguma treniruoklių salės lankytojų platina šį mitą ir reguliariai bėgioja tikėdamiesi atrodyti labiau lieknesni ir dailesni. Brangieji, tai kvailiausia klaida!
Pirmiausia, kardio krūvis sudegina kur kas mažiau kalorijų, nei įprastai galvojame. 30 min vidutinio tempo bėgimas sudegins apytiksliai 300 kcal, o stiklinėje pienuko jų yra 150. Apmaudu, ANIA? O geriau pabandykite be sustojimo bėgioti 30min.
Na, o jėgos treniruotė gali pridėti raumenų ant jūsų kūno ir priversti organizmą deginti riebalą didesniais kiekiais, be to tai daryti ir tada kai jūs miegate.
Įsivaizduokite du brolius dvynius, vienas sportuoja, kilnoja geležis, o kitas gurkšnoja alų ir mano, kad gero žmogaus turi būti daug. Abu po 70kg. Tačiau sportininkėlis degins du kartus daugiau kalorijų net tada kai miega. Todėl, kad raumenys savaime reikalauja daug energijos savo išlaikymui ir net tada kai jie nedirba. O dabar įsivaizduokite, kad šie du turi brolį Joną, profesionalus kultūristas „sausų“ 90kg svorio. Tai va. Jonas degins riebalus dvigubai daugiau, nei pirmasis brolis „štangos entuziastas“ ir keturis kartus daugiau nei antrasis sėdintis ant sofkės su bokaliuku. Na ir kaip jums tokia aritmetika?
Bet kokia jėgos treniruotė priverčia jūsų organizmą gaminti anabolinius hormonus, kurie užsuka raumeninio audinio augimo procesus na, o bėgimas kovoja su šiuo mums reikalingu procesu, paleisdamas (katabolizmą) skaidymo procesą t.y. bėgimu jūs ne tik griaunate riebalus, bet ir raumeninę masę. O jei taip mėgstate bėgioti ir dar maitinatės neteisingai, tai tik raumeninę masę net neužkabindami procese jokių riebalų. Sumoje jūs sudeginate savo bazinį paros kalorijų kiekį ir su laiku tampate „storesni“.
Trumpai tariant, reikia jums po bėgimo kažką suvalgyti ir jūs tuojau pat sustabdysite riebalų deginimo procesą dėl insulino išsiskyrimo, kuris blokuoja riebalų utilizavimą iki pagrindų. Tačiau esant jėgos treniruotėms, jums tiesiog būtina kažką įmesti į skrandį, patartina kažką baltyminio.
Na KAIP TAIP! Palaukite! Bet bėgimas stiprina širdį! Taip, stiprina. Bet darbas su svarmenimis daro tai kur kas geriau. Norite patikrinti? Pritūpkite tiesiog dabar 50-100 kartų ir uždėkite ranką ant krūtinės, bėgimo metu jūs to neišgirsite.
Ar turite nors vieną savo pažįstamą su didele širdimi? Paklauskite ką jiems parekomendavo daktaras. Kiekvienas kuris susiduria su širdies ligomis, žino ką daktarai rekomenduoja, pirmoje vietoje, mesti nereikalingą viršsvorį, o ne bėgimą. Būtent riebalus kaip papildomą svorį kuris ir priveda prie širdies problemų ir ligų.
Na ir kaip? Bėgimas ar treniruotės su svoriais? O būtent, pritūpimai, nes kojose yra 2/3 viso kūno mėsytės ir energijos sąnaudos bus didesnės, nei kituose pratimuose, ir juo labiau nei bėgimo metu.