UŽ GLUTAMINĄ tai svarbu

UŽ GLUTAMINĄ tai svarbu

OK – GLUTAMINAS. Kas tai? Jis yra svarbus.

Nežinau dėl kokios priežasties, bet dauguma sportuojančių dalina papildus į dvi kategorijas, veikiančius ir neveikiančius. Keista, nes visos veikliosios medžiagos esančios papilduose taip pat yra kaip sudėtinės dalys ir įprasto maisto. Tai ar veikia tas PROTEINAS, ar tikrai veikia Omega-3 ar vitaminai – šiais laikais tai jau pasidarė normalus klausimas. Darau prielaidą, kad tie patys žmonės nueina į parduotuvę ir klausia tū pačių klausimų – ar veiksminga yra lašiša šiandien, ar šita varškė yra raumenų masei ar lieknėjimui.
OK – GLUTAMINAS. Kas tai? Glutaminas – tai aminorūgštis, kuri nėra nepakeičiama ir organizme sintezuojama iš glutamino rūgšties arba leucino, taip pat jis yra daugumoje baltyminių mosto produktų.
Mokslas teigia, kad glutaminas yra imunitetą-maitinanti medžiaga ir jo laisvasis kiekis organizme labai svarbus nukleotidų sintezei ir būtinas ląstelių dalijimuisi ir baltymų sintezei. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21906372
O kas gi vyksta esant glutamino nepakankamumui? Sergant ir ypač intensyviai treniruojantis šios aminorūgšties lygis ženkliai krenta, o mūsų protingas organizmas, esant neadekvačiam glutamino trūkumui pradeda ieškoti jo iš šalies. Tai yra ima iš mūsų pačių raumenų tuo pačiu juos ardo. Atstatant laisvojo glutamino kiekį kraujyje leis jums ženkliai sumažinti katabolizmą, palaikys žarnyno ir leukocitų lygį.
Daugumai rekomenduojama vartojimo dozė apie 10 g per dieną, po treniruotės arba prieš miegą. O kas su imunitetu? Jau nekartą buvo pastebėta, kad vartojant 10g per dieną su 3g vitamino C padeda kovoti su lengvais peršalimais ir realiai juos gan greitai neutralizuoja bei atstato organizmo būseną. Glutaminas nėra toksiškas ir neturi jokių šalutinių veiksnių.
Sportuokite protingai. #NOBRAIN #NOGAIN